Gifanimegonzo3
Portrayal Of Guilt - …Beginning Of The End
Geluid

…Beginning Of The End

Portrayal Of Guilt

Portrayal of Guilt is een band die een zeldzame gave bezit: ongeacht welke stijl ze zich in uitdrukken, ze klinken altijd direct en onmiskenbaar als Portrayal of Guilt. Op vorige platen greep de screamo/blackmetal/sludgeband al naar EDM en kamermuziek om een uniek en avant-gardistisch geluid neer te zetten. Ook op hun nieuwe ‘…Beginning Of The End’ blijven die grondtonen hetzelfde. Vurige blastbeats vergezellen het gekrijs van frontman Matt King en de ene sludgey riff wisselt de andere af.

De hoeken waar de band zich ditmaal verder inwurmt hebben iets hips, iets bij de tijds zelfs, met alternatieve/nu-metal en zelfs hiphopbeats die over het geheel gestrooid worden. Hoe je je vinger op zo’n amorf geheel moet leggen, blijft wederom een vraag; de band is en blijft ongrijpbaar. En bij vlagen inmiddels ook catchy. ‘Human Terror’ bezit een vette groove die je als luisteraar langzaam naar een opzwepende ontknoping begeleidt. De weggestopte cleans van King op ‘Ecstasy’ hebben, wederom gepaard met een dikke groove, iets verheffends.

Op terneergeslagen nummers als ‘Death From Above’ en ‘Object Of Pain’ komt het sluimerende onheil dat als een deken over haast alle muziek van de groep ligt nog het meest naar boven. Dat hiphopinterlude ‘Chamber Of Misery Pt. IV’ zo naadloos binnen het geheel past, bewijst maar hoe kundig Portrayal Of Guilt zich iedere stijl eigen maakt.

Portrayal Of Guilt - …Beginning Of The End

Nog meer nieuws krijgen over muziek en kunst?

Schrijf je in op de Gonzo (circus)-nieuwsbrief!