Nerds zijn ook gewoon mensen, die misschien net wat meer de wereld filteren door de ogen van hun specifieke interesses. De Amerikaanse rapper Open Mike Eagle is typisch zo’n figuur, die op ‘Doomed!’ met landgenoot en producer Kenny Segal zijn scheiding behandelt aan de hand van allerlei culturele verwijzingen. Een van de grappigst-pijnlijkste momenten is de hele lijst met films die hij afgelopen jaar in zijn eentje heeft moeten bekijken: van de laatste Wes Anderson tot een reeks superheldenfilms.
‘That shit is no fun’, klaagt hij. Segal voorziet hem van psychedelische beats met flinke jazzinvloeden: onder meer vibrafoons en blazers bovenop de dikke drums. Wie zijn werk op ‘Maps’ met billy woods (die een fijne gastbijdrage dropt) goed vond, gaat hier ook van genieten.
Open Mike Eagle rapt comfortabel; misschien iets te comfortabel, waardoor hij soms wat op de achtergrond belandt en zijn openhartigheid minder hard aankomt. Maar misschien wil hij zichzelf ook niet helemaal openstellen, getuige de langgerekte afsluiter waarin hij je bezweert dat er geen post-credit-scènes zijn: ‘You can all just leave’. Segal laat ondertussen de aftitelingsmuziek ontaarden in een lang, melancholisch outro.
